budowa domów kraków

Co musisz wiedzieć o pracach wykończeniowych w domu?

Jesteś na etapie wykańczania domu? Z pewnością nie możesz się doczekać, aby w końcu w nim zamieszkać! Od stanu surowego, do zakończenia wszystkich prac, niestety jeszcze długa droga. Wszystko zależy oczywiście od rozmiaru prac i tego, jak profesjonalna jest Twoja ekipa.

Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania prac wykończeniowych w Twoim domu!

Tynki maszynowe – nowoczesne, wydajne i szybkie w kładzeniu:

Jeżeli zajmujesz się już pracami wewnątrz domu, musisz wiedzieć, że warto postawić na nowoczesne tynki. Obecnie większość tynków do kładzenia na sufity i ściany to właśnie tynki maszynowe! Ich niewątpliwe zalety to:
tynkowanie maszynowe jest cztery razy szybsze niż tynki tradycyjne
nie musisz się martwić miejscem składowania piasku lub wapna
nie musisz szukać odpowiedniego miejsca do ustawienia betoniarki

Na co musisz zwrócić uwagę – jaka jest kolejność prac wykończeniowych?

Z pewnością, gdy masz sprawdzoną ekipę, która świetnie zna się na poszczególnych etapach pracy, nie będziesz musiał się kłopotać ciągłym kontrolowanie prac i nadzorowaniem. Wystarczy wówczas, że zajrzysz tam tylko raz na jakiś czas. Pamiętaj, że kolejność prac musi być zachowana:
-W pierwszej kolejności należy zadbać o położenie instalacji, takich jak: wodno-kanalizacyjna, elektryczna. Trzeba też wykonać podejścia do kaloryferów. Jeżeli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe, wówczas możesz najpierw położyć tynki. W innym przypadku, najpierw kładziemy różnego rodzaju instalacje.
-W drugiej kolejności należy położyć tynki. Po położeniu tynków na ściany i sufity, zabezpiecz otwory okienne przy pomocy folii, pilśni wiórowej lub dykty. To bardzo ważne, ponieważ takie działanie zapobiegnie wysychaniu tynków.
-Kolejnym etapem będzie wykonanie wylewek podłogowych. Bez względu na to, czy budowa domów Kraków, czy w Warszawie ma miejsce – możesz najpierw wykonać wylewki a następnie położyć tynki lub zrobić to w odwrotny sposób, czyli najpierw tynki, później wylewki.
-Końcowym etapem będzie glazurowanie, malowanie ścian i pozostałe drobniejsze prace wykończeniowe, które sprawią, że od mieszkania w Twoim własnym domu dzieli Cię naprawdę zaledwie krok!

O tym pamiętaj – co trzeba wiedzieć podczas prac wykończeniowych?

Zwróć uwagę na to, aby wszystkie prace były wykonywane w odpowiedniej kolejności. Uchroni Cię to przed przyszłymi awariami – często producenci okien drewnianych nie przyjmują reklamacji, zwłaszcza w sytuacji, gdy okna zostały wstawione przed położeniem tynków.