pościel dziecięca

Poczucie bezpieczeństwa dziecka. Zacznij od pościeli

Małe dziecko spędza w łóżeczku bardzo dużo czasu i właśnie z tego względu warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, by to właśnie łóżeczko stanowiło dla dziecka azyl kojarzący się z ogromnym poziomem komfortu.

Poza dobrem odpowiedniego łóżeczka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj prześcieradła oraz pościeli. W obecnych czasach spectrum możliwości jest niezwykle obszerne. Możemy przebierać w tysiącach wzorów, ale to nie one będą najważniejsze w tym wypadku. Co musimy wiedzieć o pościeli dla maluszków?

Kiedy będzie potrzebna pościel?

Dla wielu świeżo upieczonych rodziców temat pościeli jest czarną magią. Warto jednak zgłębiać ten temat, bo tylko w ten sposób będzie można zapewnić swojemu maluchowi jak najlepsze warunki na co dzień. Łóżeczko jest miejscem, w którym maluch ma się czuć wyjątkowo dobrze. To strefa odpoczynku i snu po intensywnym dniu beztroskich zabaw i poznawania otaczającego go świata.

Pościel 135×100 to doskonała propozycja dla rodziców maluszka powyżej 1,5 roku życia. Z kolei pościel 120×90 jest dedykowana nieco młodszym dzieciom. Najłatwiejsze zadanie stoi tak naprawdę przed rodzicami noworodków, ponieważ na tym etapie pościel nie jest konieczna. Wraz z dorastaniem pociechy, trzeba będzie jednak szukać rozwiązania, a przede wszystkim kupować mądrze.

Nie oszczędzaj na jakości

Wysoka jakość materiału, z którego wykonana jest pościel 135×100 to gwarancja komfortu dziecka. Nie ma sensu wobec tego oszczędzać, ponieważ to rodzice w pierwszej kolejności odczuwają dyskomfort dziecka. Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w pościel bawełnianą. To materiał oddychający i doskonale wchłaniający wilgoć. Z całą pewnością warto skusić się również na satynową pościel 120×90 dla nieco młodszych brzdąców. Satyna to materiał niezwykle delikatny i przyjemny w dotyku. Dla delikatnej skóry małego dziecka taka miękkość zawsze będzie zwiastunem niczym niezakłóconego snu.

Warto pamiętać, że pościel powinna być dobierana do rozmiaru łóżeczka, a przede wszystkim do wieku dziecka. Zbyt duża pościel nawet najlepszej jakości może zakłócać odpoczynek dziecka i wpływać negatywnie na sen maluszka.