krzew róż wielkokwiatowych

Róże wielkokwiatowe i pnące ozdobą ogrodów

Stosunkowo długo kwitnące róże pnące zyskują uznanie tym, iż zachwycają nas swym pięknem przez cały sezon. Można je uprawiać zarówno w donicach, jak i bezpośrednio w gruncie. Potrzebują jednak podpórek, pergoli, kratek itp. Innymi różami, które cieszą się popularnością są róże wielkokwiatowe. Dobrej jakości sadzonki róż jednych i drugich znajdziemy w ofertach sprzedaży kierowanych przez szkółki róż.

Jakie róże wielkokwiatowe do ogrodu?

Każde róże zasługują na naszą uwagę. Zachwycają barwą i zapachem. Zarówno te, które pną się po pergoli, jak i te, które rosną pojedynczo. Te pierwsze zasypią kwieciem całą ścianę podpórkową. Róże wielkokwiatowe natomiast będą patrzeć na nas z dołu, rozchylając swoje płatki z dużego pojedynczego pąka. Każda odmiana zasługuje na nasz podziw, gdyż jak to mówią: „Róża to królowa kwiatów”.

Szkółka róż to wielki wybór królowych kwiatów

W szkółce znajdziemy sadzonki róż przeróżnych okazów. Zarówno pnące, jak i wielkokwiatowe krzewy róż. Znajdziemy tam także takie róże, które kwitną tylko jeden raz w sezonie oraz takie odmiany, które powtarzają kwitnienie przez cały sezon. O mnogości barw czy nawet różnych intensywności zapachowych już nie wspominając.

Mając róże we własnym ogrodzie ważne jest tylko odpowiednie ich przycinanie. Czynność ta pomaga różom wciąż wypuszczać nowe pąki. Musimy także pamiętać o prawidłowym nawożeniu tych roślinek. Bacznej naszej uwagi wymagają w okresie wiosennym, gdy potrzebują odżywić się po zimowym śnie. Pielęgnację zaczynamy od momentu zdjęcia chochoła. W zależności od tego jakie krzewy róż mamy w ogrodzie, każde z nich pielęgnujemy indywidualnie. Wówczas zawsze będziemy cieszyć się ich pięknem i zdrowym wyglądem.