miedziana bateria kuchenna

Zalety korzystania z miedzianych baterii i zlewów

Miedziane wyposażenie domu to ciekawe rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Zlewy miedziane czy też baterie miedziane mają tak właściwie bardzo wiele zalet, stąd też to właśnie dlatego są one aż tak często wybierane. I to pomimo ich naprawdę wysokiej ceny. Jakie korzyści przemawiają za skorzystaniem z takiego rozwiązania?

Ozdobność

Nie da się zaprzeczyć, iż baterie miedziane czy zlewy prezentują się naprawdę świetnie i przede wszystkim bardzo elegancko. Z pewnością nie każdy zdecydowałby się właśnie na takie rozwiązanie, jednakże w ostatnim czasie staje się ono coraz bardziej popularne, głównie ze względu na niepowtarzalny wygląd takiego wyposażenia. Takie umywalki i baterie charakteryzują się niesamowicie pięknym kolorem oraz ciekawym efektem odbijanego światła, przez co wyglądają bardzo nowocześnie i wręcz luksusowo.

Rewelacyjnie więc wpasowują się na przykład w nowoczesne wnętrza, zwłaszcza te, w których występują różne czarne elementy – idealnym połączeniem jest na przykład czarny zlew z miedzianą baterią, czy też miedziany zlew skomponowany z czarnymi płytkami ściennymi w kuchni. Miedź świetnie wpasowuje się także w klimat wielu różnych stylów aranżacji wnętrz, takich jak chociażby styl glamour czy styl vintage.

Funkcjonalność

Poza wyglądem miedzianych zlewów czy baterii należy także wspomnieć o ich funkcjonalności. Takie wyposażenie nie tylko spełnia funkcję dekoracyjną, ale i przede wszystkim wyróżnia się swoimi właściwościami. Warto wiedzieć, iż miedź uważana jest za zdrowszą od większości innych metali używanych do produkcji zlewów czy baterii, głównie przez antybakteryjność. Według badań bakterie na powierzchniach miedzianych są w stanie przetrwać maksymalnie kilka godzin, a na powierzchniach stalowych nawet przez wiele dni.

Co więcej, miedź jest bardzo łatwa w czyszczeniu, jednakże, żeby zawsze była w odpowiednim stanie, należy ją odpowiednio pielęgnować, na przykład poprzez regularne polerowanie miedzianych powierzchni. Taki zabieg sprawia, iż miedziana bateria czy zlew pięknie błyszczą, a także łatwiej odprowadza się z nich woda, przez co nie osadza się na nich kamień. Kolejną ciekawą zaletą powierzchni miedzianych jest fakt, iż nie rdzewieją, ani także nie korodują.