dieta z dostawą

Czy dzięki diecie pudełkowej można schudnąć?

Kiedy nie radzisz sobie z wagą, decydujesz się na drastyczne kroki. Niestety dieta redukująca to proces. Aby schudnąć skutecznie, trzeba się zdrowo i racjonalnie odżywiać. Wszelkie próby niejedzenia powodują tylko efekt jo-jo.

Im mniej dostarczasz organizmowi jedzenia, tym wolniej chudniesz. Dobra dieta to taka, podczas której spożywasz stałą ilość kalorii i jesz regularnie. Takie wymogi zapewnia catering dietetyczny, ale czy na diecie pudełkowej można zdrowo schudnąć?

Polecamy: dieta z dostawą Kraków – Catering Dietetyczny OptimalFit

Z czym się je dietę z pudełka?

Z niczym, bo to kompletny zestaw posiłków na cały dzień. Pełne wyżywienie, opracowane w taki sposób, by zapewnić ci maksymalną ilość witamin i składników odżywczych w określonej, dobowej dawce kalorii. Klient wybiera odpowiedni wariant diety, a firma dostarcza jedzenie pod same drzwi w zamkniętych pojemnikach. Dieta wymaga równych odstępów czasu pomiędzy kolejnymi posiłkami i powstrzymywania się od jedzenia czegokolwiek poza porcją dostarczonego jedzenia.

Czy na diecie pudełkowej można zrzucić wagę?

Schudnąć można na pewno, ale pod jednym warunkiem. Bilans dzienny pożywienia musi być ujemny, co oznacza, że spożywasz mniej kalorii, niż wydatkujesz. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni wariant kaloryczny. Decyzję o tym warto skonsultować z dietetykiem. Musisz wiedzieć jaka opcja kaloryczna jest dla Ciebie najlepsza. Jeśli na co dzień prowadzisz aktywny styl życia, to dieta oparta na 1200 kalorii dziennie będzie niewystarczająca i będziesz ciągle głodny. Po drugie nie możesz podjadać. Jeśli oprócz dziennej, zbilansowanej porcji dodatkowo będziesz raczył się deserami i mało ruszał, to z pewnością nie uda Ci się przeprowadzić skutecznej redukcji, nawet z dietetycznym cateringiem.

Ile można schudnąć, odżywiając się w ten sposób?

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, a tempo redukcji jest indywidualne i zależy od: płci, wieku, stanu zdrowia, kaloryczności, składu ciała i poziomu codziennej aktywności. Jak na każdej zdrowej diecie, możesz zrzucić od 3 do 6 kilogramów miesięcznie. Pod warunkiem oczywiście, że dostosujesz się wcześniej opisanych wymogów. Tempo spadania wagi nigdy nie jest takie samo. Robiąc wszystko dokładnie tak samo, w jednym miesiącu może zrzucić więcej, a w innym mniej.

Dieta pudełkowa jest zdrowa. Dba o prawidłowe proporcje i różnorodność pokarmu. Oszczędza czas, który możesz przeznaczyć na spacer lub trening w siłowni. I jak każda dieta wymaga samodyscypliny i regularności.