Odżywianie w chorobie nowotworowej

Odpowiednie odżywianie się jest jednym z kluczowych elementów składających się na nasze zdrowie i to jak będziemy funkcjonować dziś i w przyszłości. Wszelkie braki jakie powstają na tle wartości odżywczych potrafią odbić się na naszym zdrowiu i zaatakować w chwili, gdy organizm będzie bardziej osłabiony, a przez to bardziej podatny na chorobę. Dlatego tak ważne jest dbanie o to, by przestrzegać zasady pięciu posiłków dziennie, nawadniać organizm i odpowiednio się suplementować w przypadku niedoborów witamin. Co jednak zrobić, gdy choroba okaże się być sprytniejsza niż nam się wydawało?

Mowa oczywiście o wszelkich chorobach nowotworowych, które atakują tysiące ludzi dziennie bez względu na wiek, płeć i status społeczny. Leczenie w chorobach nowotworowych opiera się najczęściej na podawaniu chemii i stosowaniu radioterapii, które negatywnie odbijają się na samopoczuciu pacjenta. Każdy przypadek jest indywidualny, ale istnieje szereg skutków ubocznych, które występują u znacznej większości chorych. Należą do nich mdłości, wymioty, brak apetytu oraz osłabienie organizmu. Dlatego wielu chorych skłania się ku nowym i skuteczniejszym metodom.

Konopie medyczne zasługują na miano wartościowego środka leczniczego, który ma zbawienne działanie, ponieważ łagodzi mdłości i wymioty, a nawet potrafi je całkowicie wyeliminować. Przykre dolegliwości mogą łagodzić również leki stosowane w tradycyjnym lecznictwie, ale tylko w niewielkim stopniu pomagają przetrwać najgorszy czas tuż po chemii i nie są na tyle skuteczne, by chory mógł swobodnie przyjmować posiłki.

Brak odpowiedniego odżywienia w chorobach nowotworowych powoduje silne osłabienie organizmu i znacznie opóźnia proces regeneracji pacjenta, a nawet go uniemożliwia. Oleje CBD posiadają szerokie spektrum działania i przynoszą wiele korzyści zdrowotnych co powinno ucieszyć wszystkich pacjentów, którym skutki uboczne leczenia spędzają sen z powiek i marzą o tym, by móc normalnie funkcjonować.