Oświetlenie ledowe

Oświetlenie led jest proponowane w większości, jako oświetlenie dodatkowe. Ozdobne lampki musiałaby być rozmieszczone w dużej ilości żeby oświetlić jakieś większe wnętrze, a moc diod musiałaby być bardzo mocna. Chyba że chcemy oświetlić mniejsze pomieszczenie, wtedy bardzo możliwe, że uda nam się zrobić to oświetleniem led. Niemniej najczęściej używa się go, jako elementu ozdobnego w niewielkiej, ciekawie przemyślanej ilości. Oświetlenie takie jest bardzo elastyczne, łatwe w zamontowaniu i daje często niesamowite efekty. Jeśli nasze wnętrze już nam się znudziło i chcielibyśmy je trochę ożywić, warto pomyśleć o instalacji takiego oświetlenia. Sprawdzi się też ono w newralgicznych miejscach w naszym domu lub mieszkaniu, gdzie nie opłaca się montować stałego oświetlenia, ale warto zainstalować delikatne podświetlenie. Ozdobne taśmy led doskonale się do tego nadają.

Taśma LED

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu oświetlenia jest taśma led. Produkowana jest w wielu rodzajach i wybranej kolorystyce światła. Jej największą zaletą jest elastyczna forma dopasowania w dowolne miejsce. Wszystko za sprawą praktycznej postaci taśmy, którą łatwo dopasować nawet w najbardziej wymagające miejsce. Taśmy można zazwyczaj zakupić w różnych długościach, co dodatkowo ułatwi montaż oraz dobór odpowiedniej długości oświetlenia. Można je zamontować do podświetlania paneli sufitowych, ścianek, mebli czy regałów. Przydadzą się też w okresie świąt, jako dodatek do dekoracji świątecznych. Taśmy są bowiem dzisiaj jednym z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na siłę diod LED, ponieważ ich intensywność może być różna w zależności od producenta. Przy montażu powinniśmy zwrócić uwagę na podłoże montażowe, warto żeby dobrze odprowadzało ono ciepło. Najczęściej w sklepach proponowane są nam odpowiednie do tego celu listwy.

Zestawy oświetlenia LED

Kiedy chcielibyśmy, żeby nasze oświetlenie było jeszcze ciekawsze, warto zainteresować się zestawami oświetlenia led. W ich skład zazwyczaj wchodzi taśma, kontroler, czyli tzw. ściemniacz led oraz pilot i zasilacz. Kontroler taki można zamontować w ścianie. Jeśli kupimy taki ze szklanym panelem, może okazać się bardzo ładnym dodatkiem do wnętrza oraz wygodnym sposobem na sterowanie oświetleniem. Piloty często się gubią, a w montowany kontroler będzie zawsze na swoim miejscu. Jedyną wadą tej opcji jest dość skomplikowany proces instalacji. Ściemniacz taki potrafi zmieniać nasze oświetlenie pod kątem natężenia światła, programu pracy, a także szybkości zmiany programów. Zazwyczaj są one uniwersalne i przeznaczone do pracy z dowolnym źródłem oświetlenia led. Należy jednak zwrócić uwagę na wartość zasilania, żeby kontroler był odpowiednio dobrany. Możemy wybrać wersję efektowniejszą i droższą albo praktyczniejszą, ale tańszą. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz budżetu.