Dom pasywny – jakie okna zamontować?

Marzy Ci się dom pasywny? Oprócz odpowiedniej elewacji, powinieneś wiedzieć, że okna są tym elementem, który znacząco wpływa na energooszczędność. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki rodzaj okien powinieneś wybrać!

Okna Drutex – precyzja wykonania i doskonałe parametry, dzięki nowym technologiom!

Firma Drutex jest niekwestionowanym liderem w produkcji różnego rodzaju okien do Twojego domu lub mieszkania. W procesie produkcji wykorzystują oni najnowsze technologie i roboty technologiczne, które nie tylko przyspieszają produkcję, ale wpływają też korzystnie na doskonała jakość okien. Pod szyldem tej marki znajdziesz okna drewniane, okna plastikowe i okna drewniano-aluminiowe oraz aluminiowe. Jeżeli zależy Ci na doskonałych parametrach energooszczędności, musisz się kierować współczynnikiem Uw. Im jest on niższy, tym okno ma doskonalsze właściwości – w Twoim domu jest naprawdę ciepło, a Ty oszczędzasz na paliwach grzewczych lub jeśli mieszkasz w bloku, nie musisz praktycznie wcale odkręcać kaloryferów. Najlepszy współczynnik Uw mają okna aluminiowe. Jeżeli chcesz możesz wybrać okna Drutex drewniano-aluminiowe. Estetyka wnętrz jest wówczas utrzymana, a przy okazji Ty korzystasz z oszczędności na ogrzewaniu w pełni.

Dla tradycjonalistów – okna plastikowe

Czy wiesz, że tym, co przesądza o jakości okien plastikowych są profile okienne? Firma Veka od lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy okien PCV oraz plastikowych drzwi balkonowych. Tym, co wyróżnia markę są doskonałej klasy profile okienne, które podnoszą korzyści z użytkowania produktów Veka. Plastikowe okna Veka występują w wielu kolorach i odcieniach. Nie musisz być skazany na jednolita biel. Jeżeli mieszkasz w bloku, zapewne dotyczą Cię pewne ograniczenia – kolor ramy okiennej znajdującej się na zewnątrz nie może się różnić od elewacji. Dlatego, gdy zależy Ci na nieco odmiennej kolorystyce, wybierz okna dwukolorowe. Z zewnątrz, czyli od strony elewacji budynku są one białe, tak, że spełniają wymogi spółdzielni mieszkaniowych. Od strony wewnętrznej mieszkania, panuje zaś dowolność – to Ty decydujesz, jaki kolor ram znajdzie się w Twoim wnętrzu.

Dom pasywny – jaki powinien być?

Oprócz dobrej jakości okien, powinieneś zainstalować tez takie urządzenia, jak panele fotowoltaiczne lub przydomową turbinę. Gminy dysponują środkami na realizację tych inwestycji, dzięki Unii Europejskiej wspierającej ekologiczne rozwiązania. Powinieneś też pomyśleć o efektywnym ogrzewaniu i pozyskiwaniu wody deszczowej. To wszystko sprawi, że Twój dom będzie naprawdę tani w eksploatacji.